ניקוי אנרגטי-רגשי – קורס הכשרת מטפלים

 

​ניקוי אנרגטי-רגשי הוא כלי טיפולי עדין ופשוט ללמידה אך בו זמנית עוצמתי ועמוק. זהו כלי נהדר המאפשר לזהות את הקשר בין קשיים פיזיים וקשיים רגשיים, לראות איך פגיעות העבר מנהלות אותנו מתחת פני השטח, ולשחרר אותן.

 

כל איבר, מערכת ותא בגוף צריכים אספקה שוטפת של חומרי הזנה כדי לתפקד, החל מחמצן ועד ויטמינים ומינרלים. בנוסף לאלה הם צריכים לקבל גם אספקה שוטפת של  אנרגית חיים. ביפן קוראים לזה "קי", בהודו "פראנה" וביהדות "כוח החיים". שמות אלו הם ניסיונות להגדיר כוח שאין דרך שכלית להבינו. בסין, שם נקראת אנרגיית החיים "צ'י", הגדירו אותו כ"משהו שאינך יכול להגדירו". יהיה השם אשר יהיה הרובד האנרגטי הינו חלק בלתי נפרד מהמארג של כל יצור חי.

 

אני אוהב להשוות את זרימת אנרגית החיים בגוף לנחל חי וקולח. לכל מקום שנחל מסועף זה מגיע הוא מביא חיים וחיוניות. אירועים רגשיים מטלטלים בחיינו, גדולים או מינוריים, הם כמו רעידות אדמה המפילות לנחל סלעים המפריעים לזרימה שלו. ניקוי אנרגטי-רגשי עוסק בזיהוי והוצאת הסלעים הללו, כך שזרימת הנחל תחזור להיות חיה וקולחת.

 

בראייה של טיפול אנרגטי, סימפטומים רגשיים ופיזיים הם ביטוי לכך שאיברים ומערכות לא מתפקדים במיטבם. בקורס נלמד את הקשר העמוק בין רגש, גוף ואנרגיה. נבין איך נוצרות חסימות, מדוע הן "יושבות" דווקא באיבר או מערכת מסוימת ומהן ההשלכות של זה. נראה איך מערכות יחסים יצרו אצלנו קול פנימי המלווה אותנו ונלמד לזהות האם הוא קול מיטיב או מחליש וכמובן נלמד איך משחררים את המחסומים האלה בעצמנו ואצל המטופלים שלנו.

 

נבין איך החסימות האלה הן מנגנון הגנה מצד אחד אך גם מורי דרך להרגשה פנימית חופשית. מכיוון שהקורס הוא מעשי נתחיל לחוות בעצמנו, משבוע לשבוע, את השינוי וההקלה שמגיעים כשמזהים את מקורות החסימה האנרגטית.

 

 

איך זה עובד?

 

הטכניקה בנויה משני חלקים. כל מפגש מתחיל באבחון פשוט ומדויק של המקומות הרגשיים התקועים שלנו. האבחון נעשה בעזרת מטוטלת ורשימה בת 435 דפוסים רגשיים, עשרות פחדים ו-80 תחומי חיים שונים. האבחון נותן לנו תמונה של החסימה - מה הייתה החוויה הרגשית שהובילה לחסימה ומתי היא נוצרה לראשונה.

 

בקורס נלמד לא רק לבצע את האבחון אלא גם כיצד לפרש את התוצאות, לקשר אותן לאירועי חיים ומערכות יחסים כך שנוכל בעדינות לשתף את המטופל ולהתחיל להביא למודעותו את הקשר בין הדברים.

 

עם תוצאות האבחון אנו פונים לשלב הניקוי – שחרור החסימות שזיהינו. פה אנחנו נכנסים לתחום האמורפי שאיתו פתחתי - כוח החיים.

 

בקורס נלמד טכניקות מובנות לשחרור כל סוגי החסימות. ולבסוף נלמד גם לאזן ולטעון את הרובד האנרגטי.

 

 אם נחזור לדימוי הנחל הזורם – נחפש את הסלעים, האבנים וגושי האדמה שהצטברו במהלך השנים בנחל ומפריעים לו לזרום בחופשיות, וביד טובה ואוהבת נסיר אותם.

 

 

 

מה נלמד בקורס ההכשרה?

 

 • היכרות עם הגוף האנרגטי, אנרגיית החיים – מרכזים וערוצים אנרגטיים

 • מערכות הגוף - פיזיות, רגשיות ואנרגטיות – ויחסי הגומלין שביניהן

 • איך נוצרות חסימות רגשיות ומדוע גם מבט קטן של אמא בגיל 5 יכול ליצור כאב רגשי גם בגיל 40

 • מהם סימפטומים ואיך הם נוצרים

 • המשמעות העמוקה של מערכות יחסים (אמא, אבא, ילדים, בני-זוג)

 • מהו רגש? ומהו תדר?

 • אבחון חסימות בעזרת מטוטלת

 • תהליך שחרור החסימות

 • הזרמת אנרגיית ריפוי בערוצים שנפתחו

 • איזון והטענה אנרגטית

 • איך מתהוות אמונות יסוד שמלוות אותנו כל החיים

 • עבודה עם מטוטלת

 

 

 

הקורס כולל 15 מפגשים בני 3 שעות. 

 

ההכשרה המלאה היא בת שלושה חלקים בני 15 מפגשים כל אחד (קורס הכשרת מטפל\ת, קורס התמחות, תודעה טיפולית). לאחר הקורס הראשון כבר ניתן להתחיל לטפל ואין שום חובה ללמוד את השלבים הבאים. ניתן ללמוד אותם גם שנים אחרי שלב ההכשרה.

 

הקורס והטכניקה מתאימים גם לאנשים המתעניינים בעולם הטיפול וגם למטפלים ותיקים הרוצים כלי עוצמתי נוסף בארגז הכלים שלהם. הלימוד אינו דורש רקע מוקדם.

אמ:לק - ניקוי אנרגטי רגשי היא שיטת טיפול פשוטה ללמידה אך עוצמתית

איך אפשר להתחיל לטפל לאחר שלושה חודשים? הטכניקה עצמה מאוד מובנית אך בדומה למשחק שחמט, את החוקים קל ללמוד אבל אפשר להעביר חיים שלמים בהעמקה ושכלול של המשחק. אם להישאר עם ההשוואה לשח, למרות שהחוקים ברורים הטכניקה פתוחה מאד לאינטרפרטציה אישית, וכל מטפל לוקח את העבודה למקום שלו ומתאים אותה לאופי שלו.